Ważne informacje

W tym miejscu znajdziesz definicje pojęć, które pomogą Ci podjąć trafne decyzje dotyczące Twojego domu. Dowiesz się m.in. co to jest powierzchnia użytkowa budynku, a także czy możesz skorzystać z programu kredytowego 'Rodzina na swoim'.

Powierzchnia użytkowa

Według Polskiej Normy pow. użytkowa jest to powierzchnia mierzoną po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem klatek schodowych oraz szybów dźwigów, natomiast powierzchnię pomieszczeń lub ich części oraz części kondygnacji o wysokości w świetle od 1,40 m. do 2,20 m. zaliczana jest do powierzchni użytkowej budynku w 50%, a jeżeli wysokość jest mniejsza niż 1,40 m., powierzchnię tę pomija się.

Program 'Rodzina na swoim'

'Rodzina na swoim' to rządowy program dopłat do odsetek kredytu hipotecznego pod budowę domu lub mieszkania. Jeśli nie posiadasz własnego lokum jest to oferta dla Ciebie.

Inne założenia tego programu: pow. użytkowa kupowanej lub budowanej nieruchomości nie może przekroczyć 75 m2 w przypadku mieszkania, a domu - 140 m2 Przy czym dopłata do odsetek obejmie tylko 50 m2 mieszkania, i 70 m2 domu. Nadwyżkę w metrażu będziesz musiał finansować sam, płacąc pełne odsetki. Cena mieszkania lub koszt budowy domu nie może przekroczyć o więcej niż 40 proc. średnich kosztów budowy dla danego obszaru, podawanego przez GUS.

Dlatego jeśli chcesz najlepiej wykorzystać ten kredyt, wybierz projekt niewielkiego i ekonomicznego domu jednorodzinnego.

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja i chciałbyś dowiedzieć się szczegółów, po prostu zadzwoń:

Firma budowlana 'Tanie Domy' Wrocław - Domy jednorodzinne

Uwaga: Realizujemy również domy wg powierzonych projektów. Nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).

© 2009 'Tanie domy' Wrocław - Domy jednorodzinne
tagi: dom mieszkanie Wrocław, dom nieruchomości, cena, domy jak nowe mieszkania Wrocław, budowa domów